سه شنبه 9 آذر 1400

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی Housing Foundation Of Islamic Revolution East Azerbaijan
تاریخ : سه شنبه 25 فروردين 1394
کد 412

برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان، حفظ اراضی کشاورزی وایجاد خدمات رفاهی در روستاها ضروري است

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) در رابطه با افتتاح حساب ۱۰۰ و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تشریح عملکرد این اداره کل اظهار داشت

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) در رابطه با افتتاح حساب ۱۰۰ و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تشریح عملکرد این اداره کل اظهار داشت: اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در راستای حفظ اراضی کشاورزی قدم های مثبتی برداشته است و در این خصوص با امور اراضی تفاهم نامه ای امضا شده است
وی  اظهار کرد: از یک هزار و 944 روستای بالای 20 خانوار استان در یک هزار و 700 روستا مطالعه طرح هادی انجام شده که با انجام این طرح در 244 روستای دیگر، تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان شامل مطالعه طرح هادی می شوند.
ايشان افزود: البته تاکنون در 653 روستای بالای 20 خانوار استان طرح هادی اجراشده است که در صورت مشارکت مردم، این تعداد در سالجاری افزایش می یابد.
مهندس محمدي تصريح كرد: با اجرای طرح هادی سعی داریم تا مردم در روستاهای خود ماندگار باشند و جلوی مهاجرت های بی رویه گرفته شود.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۳4 هزار واحد مسکونی در روستاهای آذربایجان شرقی کمبود داریم، اظهار داشت: برخی از افراد نیز که در ساختمان ها اسکان دارند، واحدهای مسکونی آنها از وضعیت مناسبی برخوردار نیست.
وی يادآورشد: به منظور بالابردن میزان ارزش واحدهای روستایی نیز، بنیاد مسکن تاکنون 197 هزار جلد سند به روستاییان اعطا کرده که در سالجاری نیز سه هزار جلد سند تحویل روستاییان می شود.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: تا پايان سال 93بيش از115هزار واحد مسکونی در روستاهای استان توسط اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مقاوم سازی شده است.
مهندس محمدی با اشاره به اقدامات اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در زمينه اجراي طرح  مسکن مهردر شهرهاي زير25 هزار نفر جمعيت افزود: تاپايان سال 93 تعداد۱۶ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی توسط این اداره کل احداث وبه متقاضيان واگذار شده است.
وی با اشاره به تعداد واحدهای مسکونی احداث شده در شهرهای آذربایجان شرقی گفت: ۲۷ هزار واحد مسکونی در شهرهای استان توسط اداره کل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی احداث شده است.
محمدی با بیان اینکه یک میلیون و ۱۴۵ هزار جمعیت ساکن روستاهای آذربایجان شرقی هستند، ادامه داد: از این تعداد یک هزار و ۹۵۰ نفر در روستاهای بالای 20خانوار سکونت دارند.
وي همچنین به تعداد واحدهای روستایی و جمعیت ساکن در آنها اشاره کرد و گفت: 318 هزار خانوار با جمعیت یک میلیون و 145هزار نفر در 284 هزار واحد مسکن روستایی ساکن هستند و این نشان دهنده کمبود مسکن روستایی به تعداد 34 هزار واحد است که البته در قیاس با شهرها رقم بسیار ناچیزی است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به اعتبار ملی و استانی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در سال گذشته گفت: در سال گذشته ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار به این اداره کل اختصاص یافته بود که امسال نیز تلاش می کنیم با افزایش درصدی این اعتبار را جذب کنیم.
محمدی با بیان اینکه ۱۴۰ پروژه در دست اجرا داریم، ادامه داد: امسال در ۲۴۴روستا ديگرمطالعه طرح هادی انجام خواهدشد و ۳۰0۰ جلد سند مالکیت به مالکان واحدهای مسکونی اعطا می شود.
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 21 فروردین 1358 به فرمان حضرت امام خمینی (ره) تاسیس شد.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 25 فروردين 1394
  • ساعت 15
  • توسط علي شجاعي
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط

استایل صفحه ماژول