دوشنبه 3 مهر 1402

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی Housing Foundation of Islamic Revolution - East Azerbaijan province
تاریخ : سه شنبه 14 شهريور 1402
کد 2713

خسارت سیل به 789 واحد مسکونی روستایی و شهری شهرستان اهر

خسارت سیل به 789 واحد مسکونی روستایی و شهری شهرستان اهر

خسارت سیل به 789 واحد مسکونی روستایی و شهری شهرستان اهر
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی،  حجت‌اله سروری، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در جلسه اضطراری مدیران و مسوولان استان در خصوص سیل اهر اظهار کرد: در سیل شهرستان اهر، ۱۷ روستا درگیر سیل شدند که جمعیت کل این ۱۷ روستا یک هزار و ۹۲۶ خانوار بود.
 
وی افزود: یک هزار و ۴۳۹ خانه در این روستاها مقاوم سازی شده بود و فقط ۴۸۷ مقاوم‌سازی نشده و دقیقا همین تعداد دچار خسارت شده‌اند.
 
مدیرکل بنیاد مسکن استان، از وجود ۲۵۲ واحد مسکونی خسارت دیده در بافت فرسوده شهر اهر خبر داد و افزود: حدود ۵۰ واحد در بافت فرسوده نیازمند بازسازی و حدود ۲۵۲ واحد مسکن تعمیری در شهر اهر وجود دارد که در راستای ایمن و مقاوم سازی این واحدها باید در سازمان‌های مربوطه تصمیم جدی برای آن اتخاذ شود.
 
سروری به آمادگی کامل بنیاد مسکن برای شروع آوار برداری تاکید کرد و گفت: بنیاد مسکن استان آمادگی کامل برای آواربرداری، احداث و تعمیر واحدهای آسیب دیده است که طبق برآورد اولیه حدود ۱۵ میلیارد تومان منابع نیاز است.
 
شایان ذکراست سیل هفته گذشته به شهرستان‌های شمالی آذربایجان شرقی خسارتهای وارد کرد که ازجمله سیل در شهرستان خداآفرین به ۲۵ روستا حدود ۲۳ میلیارد تومان، در شهرستان ورزقان به پنچ روستا حدود ۱۷ میلیارد تومان، در شهرستان کلیبر به ۲۹ روستا حدود پنچ میلیارد تومان، در شهرستان هوراند به ۱۱ روستا حدود ۱۷ میلیارد تومان و در شهرستان اهر به ۳۱ روستا حدود ۶۰۰ میلیارد تومان خسارت وارد کرده است واین سیل عمدتا موجب تخریب پل، اماکن عمومی، کانال‌ها، راه‌های روستایی، راه و پل‌های بین مزارع، پل‌های عبوری، باغات و مزارع و آسیب به واحدهای تجاری، زیرساخت‌های آب، برق، گاز، مخابرات، کندوهای عسل، وسایل معیشتی به ویژه در شهرستان اهر، تلف شدن احشام و تخریب حدود ۶۰ خودرو شده است.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 14 شهريور 1402
  • ساعت 10
  • توسط علي شجاعي
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط

استایل صفحه ماژول