سه شنبه 9 آذر 1400

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی Housing Foundation Of Islamic Revolution East Azerbaijan
تاریخ : شنبه 17 مهر 1400
کد 2150

برگزاری دوره تخصصی خودسازی و اخلاق اداری دربنیاد مسکن آذربایجان شرقی

برگزاری دوره تخصصی خودسازی و اخلاق اداری دربنیاد مسکن آذربایجان شرقی

برگزاری دوره تخصصی خودسازی و اخلاق اداری دربنیاد مسکن آذربایجان شرقی
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی،به مناسبت گرامیداشت سالروز رحلت جانسوز پیامبر اکرم(ص)،شهادت مظلومانه کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع)وشهادت غریبانه هشتمین پیشوای معصوم امام علی بن موسی الرضا(ع)،باحضورحاج آقافقیه مسئول دفتر نماینده ولی فقیه دراستان ،سرهنگ فرهادی فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارمندی شهید مدنی،مهندس باباپورمدیرکل،حاج آقا صادقی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه،معاونین وجمعی ازمدیران وهمکاران، مراسم دورتخصصی خودسازی و اخلاق اداری درسالن اجتماعات بنیاد مسکن استان برگزارشد.
درابتدای این دوره بعدازتلاوتی چند از قرآن مجید،حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقاصادقی گفت : ارتقای فضائل اخلاقی، فرهنگ پذیری سازمانی و بهینه سازی روابط انسانی کارکنان در نظام اداری و آشنایی بیشتر آنان با جایگاه شغلی در مناسبات انسانی و نحوه تعامل با دیگر افراد در خانواده و جامعه از اهداف برگزاری این دوره تخصصی می باشد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دربنیاد مسکن استان یادآور شد: اخلاق فردی، اجتماعی و اداری دارای موضوعات وابسته به هم هستند که کارکنان برای موفقیت در ابعاد مختلف زندگی و رفتار مطلوب سازمانی در محیط کار و با همکاران و ارباب رجوع ، نیازمند آموزش در این زمینه هستند.
سپس مسئول دفترنماینده ولی فقیه دراستان به فضیلت اخلاقی رسول اکرم(ص)اشاره وطی سخنانی گفت:پیامبر اعظم (ص) به دلیل داشتن خُلقٍ عَظیم  و رَحمَةٌ لِلعَالَمین، نمونه و الگوی مکارم اخلاقى براى تمام انسان‌ها در تمام دوران‌ها بوده است. آن حضرت به عنوان بهترین و کامل‌ترین اسوه‌ی راستین بشریّت، نسبت به تمام مردم بسیار دلسوز، صمیمی و مهربان بود. در راستای متخلق بودن به اخلاق و کردار کریمانه بود که حضرت در طول ۲۳ سال نبوت توانست، دل‌های گمراه بسیاری را شیفته مکتب اسلام کند.
 
حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای فقیه اضافه نمود:در بیان عظمت پیامبر اکرم (ص) می‌توان گفت که خداوند برای تکریم و تجلیل مقام آن حضرت، در قرآن با لقب‌های بی همتایی، مانند؛ «یا ایّها الرَّسول» و «یا ایّها النَّبی»، از ایشان یاد می‌کند.
وی خاطر نشان کرد:قرآن کریم، رسول گرامی اسلام (ص) را به عنوان اسوه‌ای نیکو یاد نموده است که همگان باید به آن حضرت تأسّی نمایند: «لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ »؛ به یقین برای شما، در زندگی رسول خدا الگوی نیکویی است و همچنین در آیه دیگری اشاره نمو اطاعت کنید، باشد که مورد رحمت قرار گیرید.
ایشان درپایان یادآورشد:پیامبر لحظه ای نگاه می کرد و به کسی خیره نمی شد . پیغمبر نگاه خود را میان اصحابش تقسیم نمی نمود و به این و آن برابر نگاه می کرد.آن حضرت هیچگاه با چشم و ابرو اشاره نمی کردند . با هیچ کس ، سخنی که مورد پسندش نبود بیان نمی کرد . هنگام راه رفتن ، همانند کسی که روی زمین شیب دار حرکت کند ، قدم ها را برمی داشت و می فرمودند :« بهترین شما خوش اخلاق ترین شماست.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 17 مهر 1400
  • ساعت 10
  • توسط علي شجاعي
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط

استایل صفحه ماژول