سه شنبه 9 آذر 1400

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی Housing Foundation Of Islamic Revolution East Azerbaijan
تاریخ : پنجشنبه 8 مهر 1400
کد 2147

دوره آموزشی آداب،آثارواسرار نمازویژه کارکنان دربنیاد مسکن آذربایجان شرقی برگزارشد

دوره آموزشی آداب،آثارواسرار نمازویژه کارکنان دربنیاد مسکن آذربایجان شرقی برگزارشد

دوره آموزشی آداب،آثارواسرار نمازویژه کارکنان دربنیاد مسکن آذربایجان شرقی برگزارشد
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی،با حضورحضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای آقاجانی رئیس ستاد اقامه نمازاستان وحاج آقای صادقی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دربنیاد مسکن استان،معاون عمران روستائی،معاون پشتیبانی،رئیس اداره حراست وجمعی ازمدیران وکارشناسان بنیاد مسکن استان،دوره آموزشی آداب،آثارواسرار نمازویژه کارکنان درسالن آمفی تئاتر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی برگزارشد.
 
درابتدای این مراسم بعد ازتلاوتی چند ازکلام ا... قرآن مجید،مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دربنیادمسکن استان آذربایجان شرقی درجمع همکاران بنیاد مسکن استان طی سخنانی ضمن تشکراز همکاران وعرض خیر مقدم به رئیس ستاد اقامه نماز استان،گزارش مبسوطی ازعملکرد بنیاد مسکن استان وشهرستانها درخصوص اقامه نمازجماعت،برنامه فرهنگی وعلمی ودیگر فعالیت های دفتر نمایندگی ولی فقیه طی سالهای گذشته وهمچنین درخصوص برنامه پیشنهای برای اجرا واقدام آن برای سالجاری به حضارارائه نمود.
 
 حاج آقا صادقی درادامه به فضیلت معنوی نماز اشاره وگفت:نماز مانند نهر روان و چشمه زلال و پاکیزه‌ای است که انسان مؤمن هر روز روح و روان خود را در آن می‌شوید.
 
وی افزود:امیرالمؤمنین(علیه السلام) فرمودند: «پیامبر(صلی الله علیه واله) نماز را به چشمه زلال آب گرمی تشبیه فرمودند که نمازگزار در شبانه روز پنج نوبت در آن شستشو می‌کند.»چون نماز بسیاری از فضیلت‌ها و نیکویی‌ها را برای انسان تحصیل و بسیاری از رذائل و زشتی‌ها را از او دور می‌کند.
 
سپس حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای آقاجانی یادآورشد:درقرآن کریم آمده است:
 
«إنَّ الصَّلوةَ تَنهَی عَنِ الْفَحْشَاءِ وَ الْمُنکَرِ وَ لَذِکْرُ اللهِ أکْبَرُ وَ اللهُ ‌یَعْلَمُ مَا تَصْنَعونَ»
 
همانا نماز آدمی را از فحشا و منکر باز می‌دارد و ذکر خدا بزرگتر است و خدا به کارهایی که می‌کنید، آگاه است.
رئیس ستاداقامه استان آذربایجان شرقی بیان نمود: نماز معلم اخلاق انسان است؛ معلمی که همه جا حضور دارد و همه می‌توانند از آن بهره ببرند؛ به تدریج روح و اخلاق انسان را پاکیزه می‌کند و موجب نجات انسان از گمراهی‌ها و هدایت او به سوی رستگاری می‌شود و نماز فرشته نجاتی در شب اوّل قبر، عالم برزخ و روز قیامت به فریاد انسان می‌رسدو بهترین وسیله تأمین آسایش و آرامش روح و روان انسان در دنیا و برخورداری از نعمت‌های بهشتی در آخرت است.
آقاجانی گفت: اهميت نماز و نقش آن در كاهش آسيب هاي اجتماعي، موضوعي است كه تاكنون از آن غفلت كرده ايم و لازم است بيش از گذشته به آن توجه شود.
 
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان، حجت الاسلام والمسلمين آقاجانی با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري بر نقش بازدارندگي نماز و كاهش آسيب هاي اجتماعي افزود: با ترويج فرهنگ نماز، بسياري از ناهنجاري هاي جامعه كمرنگ شده و از بين مي رود.
وي افزود: لازم است تا دستگاه هاي متولي در زمينه كنترل و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي با برجسته سازي و تبليغ نقش موثر نماز، قدم هاي موثري در اين راستا بردارند.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 8 مهر 1400
  • ساعت 13
  • توسط علي شجاعي
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط

استایل صفحه ماژول