چهارشنبه 6 بهمن 1400

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی Housing Foundation Of Islamic Revolution East Azerbaijan
تاریخ : دوشنبه 22 شهريور 1400
کد 2120

احداث ۳۰۰۰ واحد مسکن محرومین دراستان آذربایجان شرقی

احداث ۳۰۰۰ واحد مسکن محرومین دراستان آذربایجان شرقی

احداث ۳۰۰۰ واحد مسکن محرومین دراستان آذربایجان شرقی
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی از احداث ۳ هزار واحد مسکونی محرومین در استان درراستای انعقاد تفاهم نامه بین سازمان برنامه وبودجه ،استانداری وبنیاد مسکن خبر داد و گفت: تاکنون ازاین تعداد۱۷۰۰ نفربا بانکهای عامل انعقادقرارداد نموده و کاراجرایی تعداد۱۴۰۵ واحد مسکونی روستایی نیز شروع شده است.
به گزارش سازه خبر، حافظ باباپور اظهار داشت: برای ساخت هر واحد مسکونی ۱۰۰میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله و ۳۰ میلیون تومان نیز کمک بلاعوض از سوی بنیاد مسکن استان در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه، برای احداث ۳هزار واحد مسکونی محرومین در استان آذربایجان شرقی، ۳۹۰میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است که ۳۰۰ میلیاردتومان آن تسهیلات بانکی و ۹۰ میلیاردتومان آن درقالب بلاعوض به نسبت پیشرفت فیزیکی به حساب متقاضیان واریزمی گردد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآورشد: همچنین تاکنون در  زمینه احداث مسکن محرومین، ۱۴۰۵ مورد  پی کنی، ۱۳۰۰ مورد  اجرای فونداسیون ، ۷۰۰مورد اجرای ستون، ۵۵۰ مورد اجرای سقف، ۴۲۰ واحد نیز اجراواتمام یافته است.
وی با تاکید بر اینکه، تامین مسکن محرومین و اقشار کم درآمد اعم از روستایی و شهری از طریق تولید و احداث واحدهای مسکونی با فراهم نمودن مشارکت و همکاری مردم، خیرین یا اخذ تسهیلات بانکی یکی از اهداف مهم بنیاد مسکن است، تصریح کرد: بنیاد مسکن استان با فراهم نمودن زمینه های لازم، علاوه بر کمیت بر کیفیت واحدهای مسکونی براساس استانداردهای لازم توجه داشته و همواره با رعایت اصول فنی و مهندسی بر افزایش کیفیت ساخت و سازها  تاکید جدی دارد.
باباپور ضرورت استفاده از مصالح با دوام را به ویژه در ساخت واحدهای مسکونی محرومین روستایی ضروری اعلام کرد و افزود: در کنار ساخت و تولید مسکن و همچنین مقاوم سازی واحدهای مسکونی استفاده از مصالح با کیفیت با دانش فنی و مهندسی قوی، مد نظر و مورد توجه جدی ما است.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 22 شهريور 1400
  • ساعت 09
  • توسط علي شجاعي
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط

استایل صفحه ماژول