يکشنبه 10 اسفند 1399

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی Housing Foundation Of Islamic Revolution East Azerbaijan
تاریخ : چهارشنبه 29 بهمن 1399
کد 1977

دیدارریاست سازمان نظام پرستاری دانشگاه علوم پزشکی با مدیرکل بنیاد مسکن استان

دیدارریاست سازمان نظام پرستاری دانشگاه علوم پزشکی با مدیرکل بنیاد مسکن استان

دیدارریاست سازمان نظام پرستاری دانشگاه علوم پزشکی با مدیرکل بنیاد مسکن استان
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی،آقای دکتر محمد ارشدی ریاست سازمان نظام پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز بامهندس حافظ باباپورمدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان درخصوص مسائل ومشکلات جاری به بحث وگفتگو پرداختند.
درابتدای این دیدارمدیرکل بنیاد مسکن استان ضمن عرض خیرمقدم گفت: شیوع کرونا ثابت کرد که بخش بهداشت و درمان وبویژه کارپرستاری بسیار مهم است و باید جایگاه آن بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
 وی ادامه داد: پزشک و پرستار لازم و ملزوم هم هستند و باید کنار هم قرار گیرند تا جان انسان‌ها را نجات دهند.
مهندس حافظ باباپور اظهار داشت: خوشبختانه با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌ها، بیماری کرونا در کشور به خوبی مدیریت شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی نیز بر این موضوع صحه گذاشت .

 وی با تاکید بر اینکه وظیفه‌شناسی پرستاران قابل تقدیر است، گفت: در شرایطی که همه از حضور در کنار بیماران کرونایی ترس و واهمه داشتند کادر درمان شبانه‌روز برای درمان و بهبود بیماران تلاش کردند.

رئیس سازمان نظام پرستاری آذربایجان شرقی نیز در این دیدار از اشتغال بالای نه هزار پرستار در مراکز درمانی استان خبر داد و گفت: آذربایجان شرقی جزو استان‌های پیشرو و اثرگذار در حوزه پرستاری است.
 دکترمحمد ارشدی با بیان اینکه جامعه پرستاری از برخی مشکلات مزمن رنج می‌برد که با شیوع بیماری کرونا بیشتر نمایان شده است، افزود: مهم‌ترین مشکل این حوزه، کمبود نیروی انسانی است، به نحوی که در حال حاضر به ازای هر تخت در آذربایجان شرقی، ۱.۲ پرستار داریم که نصف ظرفیت مورد نیاز است.
 وی با اشاره به جذب ۱۳۰۰ پرستار در مراکز درمانی استان در سال جاری، گفت: این تعداد نیرو جوابگوی نیازها نیست و هم‌اکنون چهار هزار نفر کمبود نیرو داریم که این مشکل موجب خستگی و فرسودگی کادر پرستاری شده است.
 ارشدی خاطرنشان کرد: در صورتی که این مشکل به طور اساسی حل نشود با توجه به ادامه بیماری کرونا و حرکت جامعه به سمت سالمندی در آینده با بحران‌های بعدی مواجه خواهیم شد.


 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 29 بهمن 1399
  • ساعت 10
  • توسط علي شجاعي
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط

استایل صفحه ماژول