پنجشنبه 9 بهمن 1399

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی Housing Foundation Of Islamic Revolution East Azerbaijan
تاریخ : يکشنبه 21 دي 1399
کد 1938

دیدارنماینده مردم شهرستانهای کلیبر،خدآفرین وهوراند در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل بنیاد مسکن استان

دیدارنماینده مردم شهرستانهای کلیبر،خدآفرین وهوراند در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل بنیاد مسکن استان

دیدارنماینده مردم شهرستانهای کلیبر،خدآفرین وهوراند در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل بنیاد مسکن استان
آقای حسین حاتمی نماینده مردم شریف شهرستانهای کلیبر، خدآفرین وهوراند درمجلس شورای اسلامی با مهندس حافظ باباپورمدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان دیدار وگفتگو کردند. 
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی، دراین نشست پیرامون چگونگی افزایش اعتبارات و تسهیلات و شتاب بخشی در طرح های توسعه روستایی در شهرستان کلیبروهوراندوخدآفرین تأکید شد.
آقای حاتمی نماینده مردم  شهرستان های کلیبر، خدآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: استفاده از تمام ظرفیت های قانونی برای تسریع و ایجاد تحرک در فعالیت های عمرانی روستاها ضرورت دارد و مشکلات حاشیه ای شهرها می تواند با توجه به توسعه روستاها و زیرساخت های مورد نیاز آنها حل گردد.
وی اضافه کرد: مردم مناطق روستایی در شهرستان هوراندودیگر شهرستانها به سبب تداوم خشکسالی و کم آبی دچار مشکلات فراوان شده اند و دربعضی روستاها جوانان به دلیل نبود اشتغال به شهرهای واستانهای همجوار مهاجرت می کنند که این باعث مهاجرت بی رویه وحاشیه نشینی درشهرمی گردد ولذا باید با ایجاد منابع درآمدی جدید در این روستاها از روند مهاجرت های ناخواسته کاست و زمینه و انگیزه لازم برای ماندگاری روستاییان را فراهم کرد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی هم در این دیدار با تأکید بر توسعه روستایی و محرومیت زدایی اظهار داشت: بنیادمسکن  به عنوان یک سازمان و نهاد جهادی همواره برای محرومیت زدایی و توسعه تلاش کرده است، شاخص های توسعه روستایی در استان آذربایجان شرقی بیانگر آن است که اقدامات انجام شده در زمینه توسعه به ویژه در مناطق محروم موثر بوده است.
مهندس باباپور اضافه کرد: شهرستان های کلیبر وهوراند وخدآفرین از جمله مناطق استان آذربایجان شرقی است که ظرفیت های خوب و قابل توجه در توسعه روستایی دارد و باید از این ظرفیت ها و قابلیت ها حتی درزمینه مناطق سیاحتی وگردشگری به دلیل داشت جنگل هاو آب وهوای مناسب بیشتر استفاده کرد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان درپایان گزارشی از وضعیت پروژه های روستایی این سه شهرستان وعملیات انجام شده با استفاده از طرح قیریارانه ای وآسفالت معابر روستایی، مشکلات مربوط به اسناد شهری و روستایی و مسکن مهر ودیگر طرحهای عمرانی ارائه نمود.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 دي 1399
  • ساعت 09
  • توسط علي شجاعي
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط

استایل صفحه ماژول