سه شنبه 4 آذر 1399 - 08 ربيع الثاني 1442
 
مهمان : 0
اعضا عضو سایت : 13
اعضا آنلاین : 0
امروز : 260
ديروز : 1033
ماه : 25051
سال جاری : 95892
تعدا مطالب : 1504
كل : 3343450
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : دوشنبه 26 آبان 1399     |     کد : 1912

15خانوار روستای «کرکسر» هوراند در اتاقک‌های موقت اسکان یافتند

15خانوار روستای «کرکسر» هوراند در اتاقک‌های موقت اسکان یافتند

15خانوار روستای «کرکسر» هوراند در اتاقک‌های موقت اسکان یافتند

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی،مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه ۱۵ خانوار روستای «کرکسر» شهرستان هوراند برای مصون ماندن از خطر رانش جابجا شدند، گفت: این خانوارها هم اکنون در محل جدید روستا و در اتاقک‌های موقت اسکان یافته اند.
حافظ باباپور افزود: کار ساخت اسکان دایم برای ساکنان این روستا در حال انجام بوده و تا اتمام ساخت این خانه ها، آن ها در اتاقک های ۱۲ متری اسکان موقت به سر خواهند برد.
وی اظهار داشت: موضوع جابجایی ساکنان این روستا به علت خطر رانش زمین در این منطقه از ۱۵ سال گذشته مطرح بود ولی به علت عدم استقبال روستائیان این کار به طول انجامید که در پی تخریب ۲ واحد مسکونی در بارندگی های سال گذشته ساکنان روستا مبادرت به این کار کردند.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی گفت: ساختمان های این روستا بر روی لایه لغزشی ساخته شده و با توجه به اینکه نوع مصالح به کار رفته در این ساختمان ها گل و خشت است احتمال ریزش دارند بنابراین قابل سکونت نیستند.
باباپور، ادامه داد: برای خانوارهای این روستا تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با سود چهار درصد و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض اعطا می‌شود ولی با توجه به دوری مسافت هزینه حمل مصالح به این روستا و ساخت واحد مسکونی به مراتب بیشتر از شهر در می آید.
وی یادآوری کرد: هم اکنون با تلاش تمامی دستگاه‌های خدمات رسان و همکاری فرمانداری هوراند، ارایه خدمات زیربنایی به این روستا از سوی دستگاه های متولی در حال انجام است.
روستای کوهستانی کرکسر با حدود ۲۰ خانوار دایم و فصلی و ۶۰ نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری شهرستان هوراند واقع است. 
شهرستان هوراند با حدود ۲۲ هزار نفر جمعیت در فاصله  ۱۷۰ کیلومتری منتهی علیه شمال شرقی مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


نوشته شده در   دوشنبه 26 آبان 1399  ساعت  09:37   توسط   علي شجاعي   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ چاپ