يکشنبه 25 مهر 1400

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی Housing Foundation Of Islamic Revolution East Azerbaijan
تاریخ : پنجشنبه 22 آبان 1399
کد 1906

پرداخت ۱۶۳ میلیارد تومان تسهیلات به زلزله‌زدگان میانه و سراب

پرداخت ۱۶۳ میلیارد تومان تسهیلات به زلزله‌زدگان میانه و سراب

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی گفت: از مجموع ۲۱۷ میلیارد تومان اعتبار احداثی، دامی، تعمیری و معیشتی تخصیص یافته به زلزله‌زدگان شهرستان‌های میانه و سراب تاکنون ۱۶۳ میلیارد تومان پرداخت شده است.

حافظ باباپور با بیان اینکه ۹۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز کمک بلاعوض به زلزله زدگان زمین لرزه آبان ماه پارسال در آذربایجان شرقی اختصاص یافته است، افزود: از این میزان اعتبار نیز ۷۰ میلیارد تومان برای زلزله زدگان پرداخت شده است

وی با اشاره به اینکه به ازای هر واحد مسکونی ۵۵ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد و ۲۵ میلیون تومان نیز کمک بلاعوض پرداخت شده است، اظهار داشت: تسهیلات اعطایی برای زلزله زدگان بر اساس پیشرفت فیزیکی واحدها پرداخت می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی گفت: روند بازسازی واحدهای آسیب دیده مناطق زلزله زده میانه و سراب از نظر کمی و کیفی جزو بازسازی های بی‌نظیر بنیاد مسکن بود و علت موفقیت در این روند، سپردن کار به خود مردم است

باباپور، ادامه داد: شیوع ویروس کرونا، افزایش لجام گسیخته قیمت مصالح ساختمانی و همزمانی بازسازی با فصل کشاورزی و برداشت محصولات موجب کندی روند بازسازی و عدم تکمیل واحدهای آسیب دیده شد

وی با اشاره به اینکه پرونده تعمیر ۳ هزار و ۵۰۰ واحد آسیب دیده این مناطق در بهمن سال گذشته بسته و تمام تعمیرات انجام شد، یادآوری کرد: از ۳ هزار واحد احداثی در شهرستان های سراب و میانه، ۱۰۰ درصد پی کنی و آرماتوربندی این واحدها تکمیل، نصب اسکلت ۹۸ درصد آن ها به تعداد ۲ هزار و ۹۴۳ واحد، ۷۶ درصد دیوارچینی پیرامون به تعداد ۲ هزار و ۲۷۲ واحد و ۹۲ درصد پوشش سقف به تعداد ۲ هزار و ۷۶۳ واحد انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۲ هزار واحد احداثی در مناطق زلزله زده شهرستان های میانه و سراب تکمیل شده است، گفت: این تعداد معادل دو سوم واحدهای احداثی در این مناطق بوده و هم اکنون زلزله زدگان این شهرستان ها در این واحدها اسکان یافته اند.

باباپور، با اشاره به عدم تکمیل حدود یک هزار و ۱۰۰ واحد احداثی در این مناطق، افزود: افزایش بی رویه قیمت مصالح، عدم پاسخگویی تسهیلات اعطایی و عدم تزریق آورده شخصی از سوی زلزله زدگان موجب شده تا این واحدها هنوز تکمیل نشود.

وی اظهار داشت: با توجه به ابلاغ ۱۵ میلیون تومان تسهیلات تعمیر با کارمزد ۴ درصد و ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض، در صورت موافقت بانک مرکزی و صدور مجوز این تسهیلات برای تکمیل این واحدها در اختیار زلزله زدگان قرار می گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی با اشاره به تخصیص سیمان رایگان از سوی بنیاد مستضعفان برای زلزله زدگان شهرستان های میانه و سراب، گفت: برای هر واحد مسکونی احداثی ۱۶۰ کیسه سیمان رایگان تخصیص و توزیع شده است.

باباپور، با بیان اینکه فقط هزینه حمل سیمان از زلزله زدگان دریافت می شود، افزود: در روزهای اخیر خودروهای باربری از حمل سیمان و مصالح ساختمانی به این مناطق خودداری می کنند و به دنبال افزایش ۳۰ درصدی کرایه هستند.

 مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی گفت: با وجود پرداخت تسهیلات دولتی و کمک بلاعوض، ۱۵ خانوار نیازمند در بخش ترکمنچای میانه به علت نداشتن آورده شخصی نیازمند کمک خیران برای تکمیل واحدهای خود هستند.

باباپور، با اشاره به اینکه صاحبان این واحدها سالخورده بوده و آورده نقدی برای تکمیل واحدهای خود را ندارند، ادامه داد: در صورت کمک خیران و تامین ۳۰ میلیون تومان برای هر کدام از این واحدها، این واحدها تکمیل و افراد در واحدهای خود اسکان خواهند یافت.  

 

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 22 آبان 1399
  • ساعت 08
  • توسط علي شجاعي
  • ویرایش شده
  • در دوشنبه 26 آبان 1399
  • ساعت 07
  • توسط مدیر کل پورتال

استایل صفحه ماژول