يکشنبه 25 مهر 1400

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی Housing Foundation Of Islamic Revolution East Azerbaijan
تاریخ : پنجشنبه 6 شهريور 1399
کد 1852

بازسازی مناطق زلزله‌زده خاطره شیرینی است/ لزوم همت جدی مسئولان برای اتمام بازسازی قبل از فصل سرما

بازسازی مناطق زلزله‌زده خاطره شیرینی است/ لزوم همت جدی مسئولان برای اتمام بازسازی قبل از فصل سرما

استاندارآذربایجان شرقی به پاس قدردانی از صبر وهمراهی مردم وتلاش شبانه روزی مسولان برای بازسازی مناطق زلزله زده اظهار داشت:همچنان که تلخ ترین خاطره دوره مدیریتی تا به امروز مرگ دلخراش زهرا وسایر جانباختگان زلزله میانه وسراب بود امروز هم یکی ازبهترین وشیرین ترین روزهای دوره خدمت من به دلیل تحویل به موقع واحدهای مسکونی به مردم روستاهای زلزله زده است.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در جلسه بررسی آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان‌های میانه و سراب که در فرمانداری سراب برگزار شد، با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گفت: این شهیدان، اسوه تمامی دولتمردان جمهوری اسلامی هستند و همواره به نیکی از آنها یاد خواهد شد.
پورمحمدی خاطرنشان کرد: بازسازی و تحویل واحدهای مسکونی با جدیت و سرعت هرچه تمام ادامه دارد و تلاش می‌کنیم که قبل از سالگرد وقوع این زمین لرزه، تمامی واحدهای مسکونی تعمیری و تخریبی را به مردم این مناطق تحویل دهیم.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: دعای خیر مردم رنج دیده این مناطق، چراغی برای قبر و باقیات الصالحاتی برای مسئولان خواهد بود.
پورمحمدی با اشاره به جان باختن 5 نفر در زلزله سراب و میانه، گفت: واحدهای مسکونی بیش از 50 درصد روستاهای استان، مقاوم سازی و بهسازی شده و همین موضوع، نقش بسیار مهمی در کاهش تلفات انسانی این زمین لرزه شدید داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های بی نظیر شهرستان سراب در بخش‌های مختلف بوِیژه صنایع لبنی و دامپروری، اظهار داشت: این شهرستان در مسیر توسعه قرار دارد و در آینده ای نه چندان دور، نقش بسیار بیشتری در توسعه اقتصادی استان و کشور خواهد داشت.
وی با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی در چند سال اخیر به یکی از مهاجرفرست‌ترین استان‌های کشور تبدیل شده است، ادامه داد: با بهره برداری از پروژه‌هایی همچون نفلین سینیت سراب، ده ها هزار نفر از جوانان منطقه، صاحب شغل پایدار خواهند شد.
استاندار آذربایجان شرقی از آغاز مهاجرت معکوس به روستاها در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: روستاها یکی از عناصر موثر و مولد در شکوفایی اقتصادی جوامع محسوب می‌شوند و با ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات مورد نیاز زندگی در این مناطق، زمینه برای جلوگیری از مهاجرت به شهرها و همچنین خودکفایی بیشتر در تولید محصولات دامی و لبنی افزایش می‌یابد.
نماینده مردم سراب و رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه از تلاش‌ها و پیگیری های استاندار در بازسازی و تحویل بموقع واحدهای مسکونی در مناطق زلزله زده، قدردانی کرد و گفت: اهتمام دولت برای تحویل واحدهای مسکونی روستاییان، ملموس و قابل تقدیر است و امیدواریم با توجه به سردسیری این منطقه، تحویل تمامی واحدهای مسکونی روستایی به زودی پایان یابد.
یوسف داوودی ادامه داد: با پیگیری‌های جدی دکتر پورمحمدی، قرارداد اجرای پروژه نفلین سینیت سراب امضا شده و به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه بسیار مهم اقتصادی در استان خواهیم بود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز در این جلسه از اتمام بازسازی 100 درصد واحدهای مسکونی تعمیری در دو شهرستان سراب و میانه خبر داد و گفت: نزدیک به 65 درصد واحدهای مسکونی تخریب شده مناطق زلزله زده در این دو شهرستان بازسازی و تحویل داده شده است.
حافظ باباپور افزود: تمامی واحدهای مسکونی مردم زلزله زده در شهرستان های میانه و سراب، به زودی و قبل از فصل سرما تحویل داده می شود.
 
 
 
 
 
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 6 شهريور 1399
  • ساعت 09
  • توسط علي شجاعي
  • ویرایش شده
  • در دوشنبه 26 آبان 1399
  • ساعت 07
  • توسط مدیر کل پورتال

استایل صفحه ماژول