دوشنبه 10 بهمن 1401

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی Housing Foundation of Islamic Revolution - East Azerbaijan province
تاریخ : شنبه 7 دي 1398
کد 1734

هیچ خانواده‌ای در مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی در چادر سکونت ندارد.

هیچ خانواده‌ای در مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی در چادر سکونت ندارد.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: به جرأت اعلام می‌کنیم که هیچ خانواده‌ای در مناطق زلزله‌زده به دلیل نداشتن مسکن موقت در چادر سکونت ندارد.
استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: به جرأت اعلام می‌کنیم که هیچ خانواده‌ای در مناطق زلزله‌زده به دلیل نداشتن مسکن موقت در چادر سکونت ندارد.
محمدرضا پورمحمدی در کارگاه تخصصی تجارب و درس‌ آموخته‌های زمین‌لرزه در شهرستان‌های میانه و سراب با اشاره به جان باختن تعدادی از اهالی روستاهای این مناطق در این حادثه، اظهار داشت: حتی جان باختن یک نفر نیز برای ما غم‌انگیز و مصیبت‌بار است؛ اما خدا را شاکریم که تلفات این زمین‌لرزه نسبت به شدت و وسعت آن بسیار کم بود.
وی افزود: هیچ یک از خانه‌های روستایی بازسازی شده در این دو شهرستان، دچار آسیب و صدمه جدی نشدند که این امر حاکی از نقش بازسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در پیشگیری از خسارات جانی و مالی در زمان حوادث طبیعی است.
استاندار آذربایجان‌شرقی با قدردانی از حضور به‌موقع نیروهای امدادی، سپاه، ارتش، بسیج و همکاران فرمانداری دو شهرستان در محل وقوع حادثه، گفت: 590 نفر در این حادثه دچار مصدومیت شدند که با حضور به موقع نیروهای امدادی، در سریع‌ترین زمان ممکن مداوا و مرخص شدند.
وی یادآور شد: با همکاری و همراهی مردم و مسوولان عضو ستاد مدیریت بحران، عملیات اسکان اضطراری تمام خانوارهای آسیب‌دیده با توزیع بیش از 3 هزار و 370 چادر و وسایل گرمایشی در هفته نخست پایان یافت.
پورمحمدی همچنین از اتمام فرآیند اسکان موقت در هفته دوم بعد از وقوع زمین لرزه خبر داد و بیان کرد: دولت توجه ویژه‌ای به رفع مشکلات مردم مناطق زلزله‌زده استان داشت و پیشنهادهای استان برای جبران خسارت‌های زلزله در کمتر از 48 ساعت در جلسه هیات دولت تصویب شد.
وی از آغاز پرداخت تسهیلات بلاعوض 10 میلیون تومانی به خانوارهای متقاضی خبر داد و با بیان اینکه به‌زودی تسهیلات مورد نظر به تمامی متقاضیان پرداخت می‌شود، اذعان کرد: برای خانوارهای متقاضی ساخت مسکن موقت نیز اتاقک‌هایی به ابعاد 12 متر مربع توسط بنیاد مسکن ساخته شده است.
استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه از پخش برخی گزارش‌های خلاف واقع از وضعیت زلزله‌زدگان در برخی رسانه‌ها انتقاد کرد و تاکید داشت: به جرأت اعلام می‌کنیم که هیچ خانواده‌ای در مناطق زلزله‌زده به دلیل نداشتن مسکن موقت در چادر سکونت ندارد و تعداد اندکی هم که هنوز چادرهای خود را برپا نگه داشته‌اند به خاطر ترس از ناامن بودن محل سکونت‌شان است که انتظار داریم این افراد نیز چادرهای خود را جمع‌آوری کنند.
وی با بیان اینکه زلزله، قابل پیش‌بینی‌نیست، اما خسارت‌های آن قابل پیشگیری است، متذکر شد: ساختار مدیریت بحران باید به سمت پیشگیری از خسارات بلایای طبیعی حرکت کند.
پورمحمدی همچنین بر تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد و ایجاد یک ساختار قوی برای مدیریت در مواقع بحرانی تاکید کرد
.
درپایان این همایش استاندار محترم استان با اعطای لوح تقدیری از کلیه عوامل اجرایی وشورای مدیریت بحران استان بویژه جناب آقای مهندس باباپورمدیرکل بنیاد مسکن وهمکارانشان که درمناطق زلزله زده میانه وسراب بسیار تلاش می کنند تشکر وقدردانی نمودند.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 7 دي 1398
  • ساعت 08
  • توسط علي شجاعي
  • ویرایش شده
  • در ***
  • ساعت --
  • توسط

استایل صفحه ماژول