يکشنبه 25 مهر 1400

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی Housing Foundation Of Islamic Revolution East Azerbaijan
تاریخ : چهارشنبه 29 آبان 1398
کد 1702

احداث ۲۵۰ اتاقک ۱۲متری برای اسکان موقت زلزله زدگان آذربایجان شرقی

احداث ۲۵۰ اتاقک ۱۲متری برای اسکان موقت زلزله زدگان آذربایجان شرقی

مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی از احداث ۲۵۰ اتاقک ۱۲ متری برای اسکان موقت زلزله زدگان استان خبر داد.
مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی از احداث ۲۵۰ اتاقک ۱۲ متری برای اسکان موقت زلزله زدگان استان خبر داد.
حافظ باباپور در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت اسکان در مناطق زلزله زده گفت: در جریان زلزله اخیر در شهرستان میانه و سراب شاهد تخریب ۱۰۰ درصدی سه هزار واحد و هزار و ۵۰۰ واحد نیازمند به تعمیرات بودیم که آنچه بر عهده بنیاد مسکن قرار داده شده، آواربرداری، اسکان موقت، اسکان دائمی و همچنین احداث واحدهای دائمی دامی است.
وی ادامه داد: همکاران این اداره از همان روز اول در منطقه حضورداشته و تاکنون کار تخریب و آواربرداری ۵۷۸ واحد مسکونی و دامی انجام شده است.
باباپور در خصوص راهکارهای ارائه شده برای اسکان موقت گفت: در صورتی که زلزله زدگان، خانه بستگان یا اقوام یا هر جایی را برای سکونت انتخاب کنند
۱۰ میلیون تومان به عنوان اجاره بها به آن ها داده می شود که برای ۶۵۰ خانواده ملبغ سه میلیون به عنوان قسط اولیه واریز شده و مابقی در صورت جمع آوری چادرها و تحویل آن ها به هلال احمر، به حساب این افراد واریز خواهد شد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره ای به راهکار دوم در نظر گرفته شده برای اسکان موقت گفت: اما کسانی که امکان سکونت در منزل دیگری را ندارند، می توانند درخواست احداث اتاقک ۱۲ متری را بدهند که تاکنون این درخواست از سوی ۲۵۰ خانواده انجام شده و مابقی برای سکونت در منزل اقوام، درخواست واریز اجاره بها داده اند.
وی افزود: تا جمعه کار احداث بیش از ۲۰۰ اتاقک برای اسکان موقت را تمام خواهیم کرد تا مردم مناطق در این خصوص مشکلی نداشته باشند.
باباپور همچنین از فعالیت ۱۶۸ دستگاه برای آواربرداری در این مناطق خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا کار آواربرداری و اسکان موقت در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان برسد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 29 آبان 1398
  • ساعت 08
  • توسط علي شجاعي
  • ویرایش شده
  • در سه شنبه 5 آذر 1398
  • ساعت 12
  • توسط مدیر کل پورتال

استایل صفحه ماژول