جمعه 16 خرداد 1399 - 12 شوال 1441
 
مهمان : 0
اعضا عضو سایت : 13
اعضا آنلاین : 0
امروز : 0
ديروز : 0
ماه : 0
سال جاری : 50633
تعدا مطالب : 1377
كل : 814014
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : شنبه 13 مهر 1398     |     کد : 1675

افتتاح طرحهای عمرانی بنیاد مسکن استان با اعتباری بالغ بر20 میلیارد تومان

افتتاح طرحهای عمرانی بنیاد مسکن استان با اعتباری بالغ بر20 میلیارد تومان

تبریز- مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از افتتاح و بهره برداری از20 میلیاردتومان طرح عمرانی در روستاهای استان ‏همزمان با روز روستا خبر داد.‏

تبریز- مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از افتتاح و بهره برداری از20 میلیاردتومان طرح عمرانی در روستاهای استان ‏همزمان با روز روستا خبر داد.‏
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن آذربایجان شرقی، حافظ در بازدید از پروژه های بنیاد مسکن در سطح روستاهای استان گفت: همزمان با فرا رسیدن روز روستا، طرح های عمرانی بنیاد مسکن با اعتباری بالغ بر ۲۰۳ میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره ای به جزئیات این طرح ها گفت: طرح هادی و آسفالت معابر روستایی در ۱۳ شهرستان که شامل ۴۵ روستا می شود، با اعتبار ۹۸ میلیارد ریال در این روز اجرایی می گردد.
باباپور تهیه ۹۳۲ جلد سند مالکیت روستایی در سطح روستاهای استان با اعتبار ۷۳۸ میلیون ریال، تهیه ۳۳۰ جلد سند مالکیت شهری برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر با اعتبار ۲۶۴ میلیون ریالی، افتتاح نمادین ۲۱ واحد احداثی از محل تسهیلات طرح ویژه در سطح روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال و پرداخت کمک بلاعوض به اقشار کم درآمد روستایی و خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی در روستاهای استان با اعتبار ۸۷ میلیارد ریال را از برنامه های بنیاد مسکن برای روز روستاها دانست.
وی همچنین با اشاره ای به خلاصه عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از زمان تاسیس تا شهریور ماه ۹۸ گفت: تهیه و مطالعه طرح هادی روستایی در دو هزار و ۱۳ روستا، بازنگری طرح هادی روستایی در ۴۳۴ روستا و اجرای طرح هادی روستایی در ۸۴۲ روستا از جمله فعالیت های بنیاد مسکن در حوزه طرح هادی بوده که میانگین کشور در این خصوص ۴۸ درصد و میانگین استانی 44 درصد است.
باباپور ادامه داد: صدور ۲۱۴ هزار سند روستایی، ۲۵ هزار سند در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، ۲۱ هزار پروانه ساختمانی، تخصیص ۴۴ هزار تن قیر رایگان از سال های ۹۴ تا ۹۷ و ۱۵ هزار قیر رایگان سال ۹۷ از دیگر اقدامات بنیاد مسکن از زمان افتتاح تاکنون بوده است.
وی افزود: سطح آسفالت اجرا شده از محل قیر رایگان سال ۹۷، یک میلیون و ۴۵۰ هزار مترمربع و سطح اسفالت اجرایی از محل قیر رایگان سال های ۹۴ تا ۹۷، دو میلیون و ۹۱۶ هزار مترمربع بوده است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان‌شرقی در خصوص طرح بهسازی روستایی گفت: از سال ۷۴ تا ۸۴، هشت هزار و ۳۳۵ واحد مسکونی و از سال ۸۴ تا ۹۷، ۱۳۱ هزار واحد مسکن روستایی بهسازی شده اند.
وی ادامه داد: همچنین ۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی و چهار هزار و ۴۰۰ واحد شهری آسیب دیده زلزله سال ۹۱ ارسباران بازسازی شده اند، ساخت و نصب ۱۲ هزار واحد دامی و انباری در زلزله ارسباران از دیگر اقدامات بنیاد مسکن در این مناطق بوده است.
باباپور افزود: همچنین ۹۵۴ واحد مسکونی روستایی و شهری اسیب دیده سیل و ۳۵۰ واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله سراب (منطقه شربیان) بازسازی شده اند.
وی کل واحدهای مسکونی نوسازی و مقاوم سازی شده روستایی و شهری را ۱۶۶ هزار واحد مسکونی دانسته و گفت: میانگین مقاوم سازی کشوری ۴۲ درصد و استانی ۴۸ درصد است.
باباپور از پرداخت هزار و ۳۶۳ هزار میلیارد ریال کمک بلاعوض به واحدهای مسکونی آسیب دیده از حوادث، ۵۳ میلیارد ریال کمک بلاعوض به واحدهای نیمه تمام روستایی، ۱۹ میلیارد ریال کمک بلاعوض به واحدهای نیمه تمام تحت پوشش نهادهای حمایتی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به ۴۳ هزار و ۷۸۸ واحد مسکونی خبر داد.
مدیر کل بنیاد مسکن استان ادامه داد: احداث ۱۴ کتابخانه روستایی، ۹ مجتمع فرهنگی و هنری، ۱۶ هزار طرح مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و ۱۱ هزار و ۵۰۰ مسکن ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد شهری از دیگر اقدامات بنیاد از ابتدا تاکنون بوده است.
وی همچنین تعداد واحدهای مسکونی احداث شده برای محرومین از طریق خیرین مسکن ساز را هزار و پنج واحد دانست.
 
 


نوشته شده در   شنبه 13 مهر 1398  ساعت  08:19   توسط   علي شجاعي   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ چاپ