پنجشنبه 21 آذر 1398 - 14 ربيع الثاني 1441
 
مهمان : 0
اعضا عضو سایت : 13
اعضا آنلاین : 0
امروز : 48
ديروز : 1357
ماه : 18343
سال جاری : 155553
تعدا مطالب : 1307
كل : 156553
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 16 مرداد 1398     |     کد : 1619

برگزاری جلسه کمیته راهبردی شهرستان هشترود

برگزاری جلسه کمیته راهبردی شهرستان هشترود

فرماندار هشتروددرابتدای این جلسه ضمن عرض خیر مقدم با تاکید بر اینکه روستاها محور توسعه هستند، گفت: ایجاد زیرساخت در روستاها بدون توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های درونی، تأثیری بر رشد و رونق تولید نخواهد داشت.

فرماندار هشتروددرابتدای این جلسه ضمن عرض خیر مقدم با تاکید بر اینکه روستاها محور توسعه هستند، گفت: ایجاد زیرساخت در روستاها بدون توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های درونی، تأثیری بر رشد و رونق تولید نخواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آقای امین امینیان در جلسه کمیته راهبری بهسازی مسکن روستائی این شهرستان که با حضور کرمی مدیرکل دفتر امور روستائی و شوراهای استانداری و باباپور مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی برگزار شد، ادامه داد: ۵۵ خانه های روستائی در شهرستان هشترود بهسازی و نوسازی شده است.
امینیان با اشاره به ضرورت توجه به روستا به عنوان محور توسعه اظهار داشت: متاسفانه در دوره‌ای از توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در روستاها غفلت و همین مسئله موجب شد خیل کثیری از جمعیت روستا نشین جهت پیدا کردن شغل و امرار معاش به شهرها هجوم بیاورند که ماحصل این امر حاشیه نشینی در اطرف شهرهای بزرگ و مشکلات اجتماعی و اقتصادی بعدی بود.
وی با بیان اینکه توسعه باید درون‌زا باشد گفت: تجربه نشان داده ایجاد زیرساخت در روستاها بدون توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها درونی روستا نخواهد توانست زمینه‌ساز رشد و رونق تولید در روستاها شود.
وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس یکی از اقدامات موفق دولت دادن تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها بوده است و همین مسئله موجب شده از سال ۹۵ روند مهاجرت از روستاها کند شود و حتی در مواردی با تثبیت و افزایش جمعیت روستائی مواجه بوده‌ایم.
فرماندار هشترود با بیان اینکه توجه به روستاها از راهبردهای اصلی دولت تدبیر و امید بوده است اظهار داشت: در این زمینه توجه به ساخت مسکن روستائی و دادن تسهیلات به افراد به منظور ساخت، بهسازی و نوسازی خانه‌های خود در روستاها را از جمله اقدامات مثبت دولت می‌توان برشمرد.
درادامه مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت:بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بعنوان یکی از نهادهای برخاسته از نظام جمهوری اسلامی، در طول فعالیت چهل ساله خود اقدامات موثر و ارزشمندی را در روستاها و برای ساکنین محروم آنها انجام داده است و در حال حاضر شاهد به ثمر رسیدن این فعالیتها و تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی در محرومیت زدایی از روستاها هستیم
باباپور افزود:فعالیت‌های عمران روستایی یكی از مهمترین و اصلی ترین اقدامات بنیاد مسكن انقلاب اسلامی ‌در امر عمران و آبادانی روستاهای کشورو استان بشمار می رود که با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها و تأمین عادلانه امكانات و هدایت فیزیكی جهت ارتقای شرایط زیست محیطی و بهبود چشم انداز آتی نقاط روستایی به انجام می‌رسند که
نوسازی، بهسازی و ساخت خانه‌های روستائی چرخه اقتصاد در منطقه را به حرکت در خواهد آورد و زمینه اشتغال برای جمعیت قابل توجهی را فراهم خواهد کرد.
 حافظ باباپور بر همین اساس از بانک‌های عامل خواست تا در پرداخت تسهیلات به روستائیان به منظور ساخت مسکن صرفا منابع سازمانی خود را در نظر نگیرد و انعطاف بیشتری داشته باشند.
تقی کرمی مدیرکل دفتر روستائی و شوراهای استانداری هم در این جلسه خواستار تسریع در عقد قراداد بانک‌ها با روستائیان به منظور پرداخت تسهیلات ساخت مسکن شد.
وی سپس گفت: در مواردی که افراد امکان ارائه ضامن نداشته باشند، سفته به صورت زنجیری از افراد پذیرفته شود.
کرمی خاطر نشان کرد: در سال جاری کل سهمیه شهرستان هشترود به منظور پرداخت تسهیلات مسکن روستائی ۴۶۰ فقره بوده که از این تعداد ۲۴۰ فقره به بانک‌ها ابلاغ شده است.
درادامه این جلسه ضمن ارایه آمار تسهیلات ابلاغی ومعرفی 100 درصد تمام متقاضیان به بانکهای عامل توسط بنیاد مسکن شهرستان هریک از مدیران کل استان ضمن تقدیر از بنیاد مسکن شهرستان خواستار اخذ ضمانت سفته زنجیره ای جهت عقد قرارداد با متقاضیان وتسریع درروند عقد قرارداد گردیدند درادامه مهندس باباپور به همراه مهندس کرمی از روستای خورجستان بازدید وتوصیه های لازم جهت نگهداری هرچه بهتر معابر عمومی واصول مدیریت روستایی را به دهیار ارائه نمودند.
 
 


نوشته شده در   چهارشنبه 16 مرداد 1398  ساعت  11:17   توسط   علي شجاعي   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ چاپ