چهارشنبه 22 آبان 1398 - 15 ربيع الأول 1441
 
مهمان : 3
اعضا عضو سایت : 13
اعضا آنلاین : 0
امروز : 806
ديروز : 1021
ماه : 27425
سال جاری : 138016
تعدا مطالب : 1284
كل : 139016
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 5 تير 1398     |     کد : 1606

تسهیلات مسکن روستایی 400 میلیون ریال شد

تسهیلات مسکن روستایی 400 میلیون ریال شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: تسهیلات مقاوم سازی مساکن روستایی از ابتدای سال جاری به ۴۰۰ میلیون ریال رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: تسهیلات مقاوم سازی مساکن روستایی از ابتدای سال جاری به ۴۰۰ میلیون ریال رسیده است.
حافظ باباپور، روز چهارشنبه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در ملکان با اشاره به اینکه سال گذشته وام مقاوم سازی مساکن روستایی ۲۵۰ میلیون ریال بود، گفت: در صورت تخصیص و تأمین اعتبار علاوه بر این تسهیلات ارزان قیمت، ۱۲۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه نیز به متقاضیان مقاوم سازی مسکن پرداخت می‌شود.
وی اظهار داشت: کسانی که به علت کمبود امکانات مالی نتوانند با این تسهیلات مسکن خود را تکمیل و مقاوم سازی کنند و مسکن آنها دارای نواقصی باشد با تائید کارشناسان بازسازی این بنیاد ۸۰ میلیون ریال نیز از سوی بنیاد مسکن وام بلاعوض به آنها تعلق می‌گیرد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  استان با اشاره به مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها یادآوری کرد: طبق آمار در سال ۸۵ تعداد واحد مسکونی در روستاهای استان ۲۲۱ هزار واحد بود که این رقم در سال ۹۵ به ۳۰۵ هزار واحد رسیده یعنی ۸۴ هزار واحد مسکونی در مدت ۱۰ سال اضافه شده است.
باباپور، علت برگشت روستاییان به خانه و کاشانه خود را تکمیل زیر ساخت‌ها، مقاوم سازی مساکن روستایی، رونق تولید و اشتغال دانست و ادامه داد: تاکنون ۱۵۲ هزار واحد مسکن روستایی معادل ۵۲ درصد واحدهای روستایی مقاوم سازی شده است.
وی گفت: استان آذربایجان شرقی در زمینه مقاوم سازی مساکن روستایی ۱۱ درصد از میانگین کشوری جلوتر است.
 


نوشته شده در   چهارشنبه 5 تير 1398  ساعت  11:59   توسط   علي شجاعي   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ چاپ