چهارشنبه 30 مرداد 1398 - 19 ذو الحجة 1440
 
مهمان : 0
اعضا عضو سایت : 13
اعضا آنلاین : 0
امروز : 21
ديروز : 582
ماه : 65699
سال جاری : 66699
تعدا مطالب : 1209
كل : 67699
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398     |     کد : 1585

ماه مبارک رمضان فرصت طلایی برای خودسازی ونزدیک شدن به خداست

ماه مبارک رمضان فرصت طلایی برای خودسازی ونزدیک شدن به خداست

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی،حضرت آیت اله سید محمد تقی آل هاشم ازروحانیون معززاستان وابوی دکتر سید محمد علی آل هاشم نماینده ولی فقیه استان وامام جمعه محبوب تبریز

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی،حضرت آیت اله سید محمد تقی آل هاشم ازروحانیون معززاستان وابوی دکتر سید محمد علی آل هاشم نماینده ولی فقیه استان وامام جمعه محبوب تبریزبه مناسبت گرامیداشت ماه مبارک رمضان درنماز خانه بنیاد مسکن استان طی سخنانی گفت: ماه مبارک رمضان فرصت طلایی برای خودسازی ونزدیک شدن به خداست و باید از این فرصت نهایت استفاده و بهره برداری را بکنیم.
حاج آقا آل هاشم افزود: باید برنامه‌های ویژه و مناسب فرهنگی و دینی برای این ماه دراکثر سازمانها وبویژه درنهاد بنیاد مسکن درنظر گرفته شود تا بتوان از این فضای معنوی برای رشد و تعالی کارکنان و جامعه بهره برد.
وی با تاکید بر ضرورت حفظ حرمت ماه رمضان یادآورشد: محافل جمع خوانی قرآن در ماه مبارک رمضان با نظم خاصی و با محتوای بسیار غنی درمصلی ومساجد وحتی ادارات برگزار می گردد تا بتوان حداکثر بهره برداری را از قرآن در این ماه عزیز ببریم زیرا این ماه خدا و پربرکت سرشار از معنویت است .
ایشان به فیوضات معنوی این ماه عظیم که ماه قرآن ورحمت است اشاره و ادامه داد: اگردر گذشته با خدا قهر بوده اید، با خدا رابطه نداشته اید و اطاعت پروردگار را نداشته اید اما در این ماه رمضان بیاید،  چون این ماه خدا که ماه بندگی خاص خدا برای عموم مردم است، به شما رو آورده «بِالْبَرَکَةِ وَ الرَّحْمَةِ وَ الْمَغْفِرَةِ»، این ماه سه خاصیت دارد، رابطه این خاصیت‌ها باهم، رابطه علیت است؛ اولاً ماه برکت است، چون ماه برکت است، نتیجه برکت داشتن، رحمت و مهربانی خاص خداست و چون ماه رحمت و مهربانی خاص خداست، ماه مغفرت و آمرزش هم هست.
سید محمد تقی آل هاشم درپایان خاطر نشان کرد:ماه مبارک رمضان ماهی که به طور خاص به خداوند منسوب شده است و با برکت، رحمت و مغفرت همراه است. ماه نزول قرآن، دربردارنده شب با عظمت قدر، ماهی که افضل ماه‌های سال است و روزها و شب‌های آن و ساعات و لحظات آن برترین زمان‌ها می‌باشد. در این ماه نفس‌ها تسبیح و خوابیدن عبادت است. ثواب قرائت یک آیه در این ماه معادل یک ختم قرآن است. درهای بهشت در اول این ماه باز می‌شود و در آخر آن بسته می‌گردد.
 


نوشته شده در   پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398  ساعت  12:03   توسط   علي شجاعي   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ چاپ