جمعه 3 خرداد 1398 - 18 رمضان 1440
 
مهمان : 0
اعضا عضو سایت : 13
اعضا آنلاین : 0
امروز : 69
ديروز : 270
ماه : 53179
سال جاری : 694007
تعدا مطالب : 1179
كل : 747694
 
اوقات شرعی 
 
تاریخ : چهارشنبه 18 مهر 1397     |     کد : 1441

روستاها مولد اقتصاد جامعه هستند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌ شرقی گفت: روستاها مولد اقتصادی جامعه هستند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، حافظ باباپور در نشست خبری به مناسبت روز روستا گفت: ۱۵ مهر روز ملی روستاها است و روستاها قطب های تولیدی به حساب می آیند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، حافظ باباپور در نشست خبری به مناسبت روز روستا گفت: ۱۵ مهر روز ملی روستاها است و روستاها قطب های تولیدی به حساب می آیند.
وی با بیان اینکه آمار جمعیت روستاییان افزایش یافته و شاهد مهاجرت معکوس هستیم، گفت: جامعه روستایی توان حفظ جمعیت بیش از این را ندارد. جامعه روستایی قدرت نگه ‌داشت جمعیت بالای ۲۷ میلیونی را ندارد.
باباپور با تاکید بر اینکه ۱۷ پروژه طرح هادی روستایی انجام شد، گفت: اجرای طرح هادی روستایی ۱۷ روستا در ۲۱ شهرستان به اعتبار ۵ میلیارد تومان، ۸۲۷ جلد سند مالکیت روستایی، ۳۸۹ جلد سند مالکیت شهری، اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، برنامه جامع تامین مسکن اقشار کم درآمد روستایی، ۱۶۲ واحدی گلریزان عجب‌شیر از جمله پروژه‌های ما است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌ شرقی با بیان اینکه روستاها محل عمده فعالیت بنیاد مسکن هستند، گفت: تلاش داریم تا روستاها محل آرامش و آسایش روستانشینان باشد. باید با ایجاد امکانات و زیرساخت های رفاهی در روستاها زمینه توسعه و آبادانی روستاها را فراهم کنیم.
باباپور افزود: دولت به بحث معیشت و زیرساخت های روستایی چون پرداخت تسهیلات ارزان قیمت توجه دارد.
وی با اشاره به اطلاعات مربوط به اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی آذربایجان‌شرقی در سال ۹۷، گفت: چهارمین دوره طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی همزمان در سراسر کشور در سطح روستاهای استان انجام خواهد گرفت.
وی ابراز داشت: این طرح در ۱۳۵ دهستان و ۳۸۵ روستا در سطح استان اجرا می شود.
باباپور همچنین ادامه داد: تقریبا تعداد ۱۰ هزار و ۸۹۴ واحد مسکونی در ۲۰ شهرستان با ۴۳ نفر مامور  آمارگیر و ۱۰ نفر کارشناس بازبین نظارت انجام می شود.
وی گفت: مباحث فرهنگی در بهبود شرایط عمومی جامعه روستایی بسیار اساسی است و باید کار شود و این طرح می تواند در شناسایی محل های مورد نظر برای چنین اقداماتی موثر باشد.
 وی گفت: بحث شناخت کمی و کیفی مناطق روستایی، جمع آوری اطلاعات مالکان، مباحث عمر، برخورداری از امکانات عمرانی ارائه اطلاعات و آمار روستا در این طرح می تواند در دستیابی به اهداف طرح بسیار مهم باشد.
 


نوشته شده در   چهارشنبه 18 مهر 1397  ساعت  08:58   توسط   علي شجاعي   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ چاپ